דיאטה מהירה

מעוניינים לרזות לקראת אירוע קרוב? אכלתם הרבה בחגים ועתה אתם רוצים להשיל את המשקל העודף שצברתם? ייתכן שגם אתם מעוניינים לשמוע על השיטות לדיאטה מהירה. הרעיון העומד מאחורי השיטות השונות של הדיאטה הוא שתוך זמן קצר אפשר להפחית משקל. כל דיאטה מיועדת לזמן קצוב ולא מומלץ להתמיד בה לאורך זמן, כיוון שהיא עלולה להוביל לחסרים תזונתיים. עם זאת, היא יכולה להיות התחלה של שינוי תזונתי, ולאחר תקופת הדיאטה יש לשנות את הרגלי התזונה ולשים לב מה מכניסים לגוף.

דיאטה מהירה לשבוע

דיאטה מהירה לשבוע היא דיאטה שהייעוד שלה הוא להוריד משקל מהר ולראות את התוצאות מיד. הרעיון העומד מאחורי השיטה הוא שינוי קיצוני במשך שבוע, שלאחריו המטרה היא לשנות את הרגלי התזונה (כלומר, מי שיחזור לאכול כפי שאכל לפני הדיאטה יחזור למשקלו ואף יוסיף עליו). ההמלצה הגורפת היא לא להמשיך עם הדיאטה מעבר לשבוע, וזאת בשל חשש לחסרים תזונתיים.

דיאטת כרוב

דיאטת כרוב מוכרת לרבים מזה עשרות שנים. בעבר, לפני עידן האינטרנט הזמין, השמועה על קיומה עברה מפה לאוזן, ועתה אפשר למצוא את תפריט ההרזיה בקלות. גם בדיאטה זו מכניסים לגוף במשך שבוע מעט קלוריות, וכאן המזון המרכזי הוא מרק כרוב.

בכל יום של הדיאטה אפשר לאכול מאותו מרק הכרוב ללא הגבלה, ובכל יום ישנה רשימת מאכלים שאפשר ואי אפשר לאכול (ביום הראשון, למשל, מותר לאכול רק פירות, למעט בננות). הירידה במשקל נובעת בעיקר מהפחתה משמעותית של הקלוריות בתקופת הדיאטה, וחשוב לדעת שלאחר שבוע יש לחזור לתזונה עשירה אך בריאה.

דיאטת אורז

גם דיאטה זו יכולה להתבצע לאורך זמן קצוב (בין יממה לשבועיים), וגם היא מתבססת על מספר קלוריות נמוך, אך לא רק על כך. הדיאטה מציעה, בנוסף לירידה במשקל, גם ניקוי של הגוף מן הרעלים הרבים שאנו סופגים במהלך חיינו (מהמזון, מהאוויר וכן הלאה). כמו כן, יש שגורסים כי הדיאטה מאפשרת לבצע אבחון עצמי של אלרגיות כאשר מחזירים בסוף הדיאטה את הגוף לתזונה הרגילה בהדרגתיות. מבחינת היעילות, במהלך שבוע של הדיאטה אפשר לרדת בין 3-1 ק"ג.

דיאטה במספר קלוריות מועט

אחת הדיאטות המהירות והמוכרות היא דיאטה בה מפחיתים את מספר הקלוריות הנכנסות לגוף. בכמה? קרוב למחצית מהקלוריות שנכנסו עד לתחילתה. הרעיון העומד מאחורי דיאטה זו הוא פשוט ואף נשמע הגיוני: לגוף ישנו מאזן קלוריות בין אלו שהוא מוציא לבין אלו שהוא מכניס. ברגע שמכניסים פחות קלוריות ממה שמוציאים, הגוף מתחיל להשתמש ב"רזרבה" שיש לו ומתקיים תהליך הרזייה.

בדיאטה מסוג זה חשוב מאד להיזהר ולהימנע מחוסר תזונתי, ויש להקפיד לתת לגוף את הוויטמינים ואת המינרליים הנחוצים לו. מבחינת הצלחת הדיאטה, יש שיאמרו שהצליחו בשיטה זו להוריד את הקילוגרמים שרצו, וזאת תוך זמן קצר מאד.